Радови у мају

Одржавање

Поред одмора и  уживања у једном од најлеших месеца у сваком врту, ово је корисно урадити.

Травњак
Травњак

Окопати и прихранити биљке, посебно млађе и скоро посађене. Окопавање много значи,  биљка лакше усваја воду и храну. Када су биљке окопане тада кошење траве око њих неће оштетити саму биљку. Приметио сам да кошење тримером често оштети биљке. То се одмах не примети, струна „огули“ кору и биљка болује или се касније осуши.

Прихранити травњак да би био густ и добио добру и зелену боју. Користећи обичну Н:П:К прихрану често трава не усвоји добољно хране ако су кишни дани или висока температура без падавина. Најбоље је прихрањивати ђубривом које има контролисано отпуштање хранљивих материја. То су ђубрива која у идеалним условима влаге и температуре трави дају храну. Оно се разлаже по неколико месеци и даје уједначен раст и боју.

Ружа
Ружа

Прецветале жбунове и биљке сада орезати, да биљка спреми цветне пупољке за наредну сезону. То је правило и за орезивање већине жбунова. Чим прође цветање, маказе у руке и по жељи обликовати. Што се више реже, форма биљке је све гушћа и изгледа декоративније.

Инсекти
Инсекти

После више кишних дана, могућа је појава разних штеточина које нападају најчешће руже, цвеће и украсно шибље. Називи препарата се често мењају, не морате памтити већ у најближој пољо-апотеци објасните који су проблеми на биљкама и одмах третирајте. Најважније је реаговати на време.

Be Sociable, Share!

Comments

comments

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *